Sports Council and Teacher In Charge - 2016

               

                Game                                   Teacher In Charge     

                1. Athletics                      1. Mr. T. Pallekumbura

                                                                2. Mr. J. S. Weerakkodi

                                                                3. Mr. K. K. C. D. Porogama

                2. Air Rifle and

                    Air Pistol                      1. Mr. J. S. Weerakkodi

 

                3.Badminton                  1. Mr. Chaminda Vidyadasa

                                                                2. Mr. Ajith Pushpakumara

 

                4. Base Ball                     1. Mr. K. K. C. D. Porogama

 

                5. Boxing                          1. Mr. Thusitha Pallekumbura

 

                6. Basket Ball                                1. Mr. C. P. K. Basnayaka

 

                7. Carom                           1. Mr. Nalin Sujeewa

                                                                2. Mr. Anil Vithanage

 

                8. Cadet Band                                1. Mr. C. D. Karunarathna

 

                9. Cadet Platoon          1. Mr. C. D. Karunarathna

 

                10. Chess                          1. Mr. Bandula Abeysinghe

                                                                2. Mr. Thejan Kalendra

                                                                3. Mrs. D. K. Paranagama

                                                                4. Mr. V. Muralitharan

                                                                5. Miss. S. F. Razik

 

                11. Cricket                       1. Mr. Mahi De Silva

                                                                2. Mr. Hemantha Ranasinghe

                                                                3. Mr. C. Vidyadasa

 

                12. Gymnastics             1. Mr. Anil Vithanage

 

                13. Hockey                      1. Mr. S. Vensalas

                                                                2. Mr. Saliya Rajakaruna

                                                                3. Mrs. Kamanee Gunasekara

 

                14. Junior Band            1. Mr. Nissanka Wijerathna

St.Sylvester’s College - kandy                                            College Diary 2016

 

                15. Cubs Scouting       1. Mrs. A. G. C. Menike

                                                                2. Mrs. S. Wasanthi

                                                                3. Miss. Rysmiya Begam

                                                                4. Mrs. S. Nawrathna

                                                                5. Mrs. Gayani Kumudu Kumari

                                                                6. Mrs. S. S. Bentharaarachchi

                                                                7. Mrs. Reeta Polkotuwa

                                                                8. Mrs. Nirosha Priyadharashanee

                                                                9. Mrs. S. Sarojanee

                                                                10. Mrs. K. Samanthi

                                                                11. Mrs. P. K. R. Kodituwakku

                                                                12. Mr. A. B. De Seram

 

                16. Karate                        1. Rev. Watagamuwe  Ananda Thero

                                                                2. Mr. K. S. P. Karunagama

 

                17. Naval Platoon       1. Mr. Nissanka Wijerathna

 

                18. Primary Band        1. Mrs. S. Amarasena

                                                                2. Mrs. S. Wijesundara

 

                19. Rugby                         1. Mr. A. K. B. Dodanwala

                                                                2. Mr. Nissanka Wijerathna

                                                                3. Mr. K. S. P. Karunagama

 

                20. Scouting                   1. Mr. Wasantha Gunasekara

                                                                2. Mr. S. Vensalas

 

                21. Soccer                        1. Mr. M. N. M. Yasar

               

                22. Swimming                               1. Mr. K. K. C. D. Porogama

               

                23. Squash                       1. Mr. Wasantha Gunasekara    

 

                24. Table Tennis         1. Mr. Bandula Weerasinghe

               

                25. Taekwondo            1. Rev. Watagamuwe Ananda Thero

                                                                2. Mr. Palitha Rajathilaka

               

                26. Volley Ball                              1. Mr. Chithrasena Mahanama

 

                27. Wushu                        1. Mr. Shan Shihabdeen

 

                28. Weight Lifting       1. Mr. Janaka N. Perera                                                

 

 

Login Form